Instagram
follow me on Pinterest
follow on Bloglovin

autorka bloga:

AGATA ZIÓŁKIEWICZKONTAKT piece_of_glass(at)gazeta.plZawartość bloga: notki, wybór tematów oraz zdjęć jest moim wyborem i jako takie moim dziełem. Nie mam praw do zdjęć umieszczanych na blogu, z wyjątkiem tych których jestem autorką. Zawsze wskazuję autora lub stronę pochodzenia.

Blog chroniony jest prawem autorskim.
Nie zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie bloga
w internecie lub publikacjach drukowanych bez mojej zgody.
(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Note:
I do not have any rights to most photos featured on this page apart from those I took myself. All photos are credited to their rightful owners.
BLOG JEST AMBASADOREM
ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2015

Łódź Design Festiwal
polska baza stron

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kategorie: Wszystkie | book | domosfera | event | for sunday | inside | magazines | outside | photo | picture | polish design | things
RSS
poniedziałek, 12 stycznia 2015
azyl

początek roku. nowe plany, marzenia, nadzieje, zmiany.
prawie zawsze tak jest, ale w tym roku jakoś wyjątkowo. przynajmniej u mnie.
może dlatego tak trudno zacząć. bo trema, niepokój. a przede wszystkim: niewiadoma.
choć są i inne powody. po przerwie dłuższej trudniej się powraca, jakby istniała obawa, że nie ma już nic do powiedzenia. a może to życie off-line jest ciekawsze, wartościowsze. wreszcie był czas na spokojne rozmowy, spotkania, na czytanie, oglądanie filmów. ale czegoś mi brak. tak naprawdę potrzebna jest równowaga, wtedy jest dobrze.
wracam zatem.

wracam, bo tu jest moje miejsce, azyl.
wiadomości dochodzące z Paryża są absurdalne, niepokojące i trudne do zrozumienia.
wielcy ludzie kultury odchodzą z tego świata. 
szołbiznes kręci się dalej, kolejne Złote Globy rozdane. 
dziwny jest ten świat.
 
a ja wolę pokazać piękne wnętrza i pozwolić marzyć niż narzekać, martwić albo prawić morały. to nie moje zadanie, nie zajmuję się publicystyką. 

w tym ogromnym świecie, niewyobrażalnej ilości informacji dochodzących do nas każdego dnia, każdej godziny, siłą rzeczy trzeba znaleźć swój azyl, schronienie. 
wracam zatem.

 


i na początek roku małe mieszkanie ze Szwecji. taki nieduży azyl. ideał mieszkania do wynajęcia. 
a zarazem jest to miejsce, które pokazuje, że małe jest piękne. ograniczona przestrzeń również pozwala na to, by zaistniały eleganckie detale. na co warto zwrócić uwagę? na przykład lustra w złoconych ramach w jadalni - odbijają światło, rozświetlając przestrzeń. biała porcelana na surowym drewnianym stole, oryginalne świeczniki z metalowych rur, biała retro lampa Bumling.
okrągłe lustro na pasku stanowi mocny akcent salonu i pozostaje nieco w kontraście do lampy (Spiral SP1 projektu Vernera Pantona).
stonowane barwy i biel. 
niewielka przestrzeń sprzyja wprowadzaniu w życie trudnej sztuki minimalizmu.

taki azyl łatwo stworzyć, choćby przez jeden prosty zabieg: unikanie jaskrawych barw i przeróżnych wzorów. 


 

 

 

 

 

 

 

fot. stadhem.se

a w Nowym Roku życzę wam takiego azylu. życzę spokoju, a także radości. życzę wielu pięknych chwil, życzę byście je potrafili dostrzec i się nimi autentycznie cieszyć. nie czekajcie na nie, szukajcie tych małych chwil każdego dnia. życzę optymizmu, otwartości i odwagi. spełniajcie swoje marzenia, nie tylko te dotyczące waszych wnętrz, mieszkań. 
niech to będzie dobry rok!

I like design na facebooku - zapraszam. 
zapraszam też na mój profil na pinterest oraz na instagram. 

17:34, piece_of_glass , inside
Link Komentarze (2) »
wtorek, 23 grudnia 2014
życzenia

zanim zupełnie opadniecie z sił po przedświątecznych przygotowaniach, pośpiechu, pakowaniu prezentów i ubieraniu choinki mam nadzieję, że zajrzycie jeszcze na mój blog. bo tu czekają na was świąteczne życzenia.
a czego Wam życzę?  
właściwie tego co i sobie.


życzę wewnętrznego spokoju, radości, pobycia offline i docenienia tej prawdziwej rzeczywistości.
życzę pięknych chwil, małych olśnień, pysznych dań, trafionych prezentów.
życzę byście czuli ciepło tych świąt, cieszyli się spotkaniami z bliskimi wam ludźmi.

wesołych świąt!

 

fot. Agata Ziółkiewicz

życzę sobie też byście nie przestawali zaglądać na I like design i mocno trzymali kciuki za to co w Nowym Roku.
i dziękuję, że jesteście, oglądacie, czytacie, piszecie.

I like design na facebooku - zapraszam. 

20:03, piece_of_glass
Link Komentarze (1) »
sobota, 20 grudnia 2014
świąteczny stół

kiedy jakiś czas temu zapytałam moją dobrą znajomą o czym chciałaby przeczytać, co zobaczyć na I like design, odpowiedziała, że bardzo chętnie widziałaby ładne aranżacje stołu. przedświąteczny czas to dobry moment, by tę prośbę spełnić. 

 


lubię powtarzać, że patrząc - jemy. i nie chodzi tu o pożeranie wzrokiem, a smakowanie, delektowanie się samym obrazem, wyglądem jedzenia.
ja z całą pewnością tak mam, o czym świadczą piętrzące się u mnie stosy magazynów nie tylko o wnętrzach, ale i o kulinariach. czytam, oglądam, smakuję. zdarza się, że też coś ugotuję czy upiekę, choć gdyby można było się karmić literkami albo obrazami... 

smak liczy się bardzo, to oczywiste, ale to w jaki sposób podane jest danie, jak wygląda stół i jego otoczenie ma duży wpływ na całość tego co nazywamy świętowaniem, nawet jeśli jest to zwyczajne, kameralne spotkanie w domu. i tak jak węch jest nierozłącznie połączony ze smakiem, tak i wzrok, wrażenia estetyczne również wpływają już może niekoniecznie na sam smak potraw, ile na wspomnienia o nich i o spotkaniach, które im towarzyszyły.
choć są jeszcze emocje... a bywa, że te pozwalają na to, by w najlepszym towarzystwie jeść i pić z niekoniecznie najpiękniejszych naczyń. ale dziś niekoniecznie o emocjach, a o świątecznym stole, chociaż przy nim z pewnością ich nie brakuje. i oby były jak najcieplejsze, najmilsze.

 


święta są czasem wyjątkowym. przywiązujemy większą uwagę do tego jak wygląda nasz dom: sprzątamy, układamy, pakujemy prezenty w ozdobne papiery, dekorujemy choinkę, 
staramy się by było jak najładniej. 

stół jest w centrum domu, w centrum dnia codziennego i w centrum świąt.
to miejsce spotkania, rozmowy, wspólnego bycia razem i jedzenia razem. 
może zatem w tym roku to właśnie to miejsce uczynić najpiękniejszym? 

 

 

 

 

 

 

 

fot. via: elle.nl, pinterest.com

I like design na facebooku - zapraszam. 

16:58, piece_of_glass , inside
Link
czwartek, 18 grudnia 2014
artystyczne atelier

wnętrza świąteczne znajdziecie w tym przedświątecznym czasie wszędzie: blogi, magazyny, strony internetowe świętują, inspirują od dłuższego już czasu. pozwólcie zatem, że ja w tym roku zaproszę was do zajrzenia do archiwum bloga I like design, skorzystania z wyszukiwarki (hasło 'święta', 'świątecznie') w poszukiwaniu świątecznej atmosfery. choć obiecuję, że pojawi się jeszcze jedna notka świąteczna, jest w planach, już niebawem.

a tymczasem zapraszam do Szwecji.

to wnętrze industrialne, surowe, szorstkie a zarazem delikatne, kobiece. paradoks? niekoniecznie.

oto artystyczna dusza znalazła idealną przestrzeń do tworzenia.

 

 

fot. Kristofer Johnsson_residence.se

to studio szwedzkiej ilustratorki książek dla dzieci Sary N Bergman.
to spełnione marzenie z czasów nastoletnich, jej i jej przyjaciółki Hannah Lemholt. we dwie współtworzą one (a także Per Sandahl i Yvonne Arentoft) agencję kreatywną Love Warriors.

ten kwartet początkowo myślał o projektowaniu mebli i elementów wyposażenia wnętrz, aż do czasu gdy w poszukiwaniu inspiracji i wytwórców nie wybrał się do Indonezji. okazało się, że znajduje tam wiele tego co było ich zamysłem.  dziś starannie wybierają i sprowadzają przedmioty, by sprzedawać je w rodzimej Szwecji (i nie tylko, bo posiadają też sklep internetowy). Love Warriors rozwija się, tworzą piękne stylizacje, zdjęcia, przygotowują starannie katalog i zajmują się tym co najogólniej nazwać by można stylem życia. firma doradza, współtworzy przestrzenie zarówno prywatne, jak i publiczne. a po inspiracje można zaglądać na blog Love Warriors. 

 

 

 

fot. Kristofer Johnsson_residence.se

a marzenie Sary spełniło się na sztokholmskim Starym Mieście. choć bywa tu różnie, to właśnie tu znalazła miejsce, które z stało się jej przestrzenią. początkowo działał tu także sklep, jednak po pewnym czasie Sara pozostała wyłącznie przy atelier. tu tworzy, maluje, ale bywa że kilka razy w roku otwiera się na gości, organizując ciekawe wydarzenie czy pop-up store.

w poprzednim wcieleniu był tu zakład mechaniczny. wiele elementów pozostało, nadając wnętrzu surowy, postindustrialny wygląd. nowa właścicielka nadała mu swoje piętno, ociepliła nieco. sporo tu pięknych przedmiotów, które tworzą intrygujące martwe natury. jest artystycznie, bywa poetycko. 

 

 

 

 

 

 

fot. Kristofer Johnsson_residence.se

I like design na facebooku - zapraszam.

17:44, piece_of_glass , inside
Link