Instagram
follow me on Pinterest
follow on Bloglovin

autorka bloga:

AGATA ZIÓŁKIEWICZKONTAKT piece_of_glass(at)gazeta.plZawartość bloga: notki, wybór tematów oraz zdjęć jest moim wyborem i jako takie moim dziełem. Nie mam praw do zdjęć umieszczanych na blogu, z wyjątkiem tych których jestem autorką. Zawsze wskazuję autora lub stronę pochodzenia.

Blog chroniony jest prawem autorskim.
Nie zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie bloga
w internecie lub publikacjach drukowanych bez mojej zgody.
(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Note:
I do not have any rights to most photos featured on this page apart from those I took myself. All photos are credited to their rightful owners.
BLOG JEST AMBASADOREM
ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2015

Łódź Design Festiwal
polska baza stron

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kategorie: Wszystkie | book | domosfera | event | for sunday | inside | magazines | outside | photo | picture | polish design | things
RSS
poniedziałek, 30 września 2013
ćwiczenia ze stylizacji

cztery razy stylizacja.
nie wnętrze, ale próba pokazania, no właśnie czego? trendów, nastrojów, przedmiotów, kolorów? pewnie wszystkiego naraz.

i studio-marzenie: przestrzeń pełna światła z ogromnymi oknami. ach! 

 

 

 

 

fot. yellows.dk 

a od ćwiczeń teoretycznych trzeba by przejść do zajęć praktycznych.
może się uda. w końcu. 

I like design na facebooku - zapraszam. 

23:31, piece_of_glass , picture
Link
środa, 25 września 2013
drewniane, na lata

skoro było o kolekcji zwanej Georg, to teraz może nieco więcej o Trip Trap by Skagerak. 
Trip Trap to najkrócej rzecz ujmując duńskie meble drewniane: ławy, ławki, stoły, stołki, krzesła, wieszaki, skrzynie, pudła. meble drewniane do użytku tak na zewnątrz - na tarasie, balkonie, podwórku, łodzi - jak i wewnątrz domu. na Design Trade prezentowana była też kolekcja tekstyliów, dodatków oraz miękkich siedzisk.

 

 

 

 

 

fot. piece_of_glass / Agata Ziółkiewicz

podstawowym materiałem jest drewno.
prosto, praktycznie, blisko natury.
na czas wakacji, ale i na co dzień.

 

 

fot. skagerak.dk

to przedmioty, które w żaden sposób nie muszą się reklamować. wyglądają na potrzebne i niemal niezbędne, a zarazem na takie, które starczą na lata. ktoś powie - nic nadzwyczajnego. może i tak, ale warto przyjrzeć się bliżej, by dostrzec staranność wykończenia, elegancję formy. to meble nieprzekombinowane, proste i zwyczajnie ładne.
skandynawski wzór wart naśladowania.
 

 

 

fot. skagerak.dk

I like design na facebooku - zapraszam. 

 

fot. skagerak.dk

22:10, piece_of_glass , things
Link
sobota, 21 września 2013
do przedpokoju

meble do przedpokoju.
czy ktoś w ogóle pomyślałby, że do tej części mieszkania można/trzeba zaprojektować meble?
 z pewnością odpowiedź jest twierdząca, bo przecież w przedpokojach czy korytarzach mamy jakieś wieszaki, szafki, czasem małe stoliki czy ławy. jeśli jednak zależałoby nam na tym by przedpokój miał naprawdę fajne meble albo też jeśli lubimy proste rozwiązania (i to nie tylko w tej części mieszkania) to proponuję się przyjrzeć propozycji pewnej młodej duńskiej projektantki.

 

fot. piece_of_glass / Agata Ziółkiewicz

Georg to kolekcja mebli projektu Christiny Liljenberg Halstrom dla Trip Trap by Skagerak. w skład kolekcji wchodzą: stołek, ława, stolik-konsola, wieszaki oraz lustro.
co stanowi o wyjątkowości tych projektów? przede wszystkim ich prostota i funkcjonalność. a także wielka dbałość o detal, staranność wykonania. 

 

 

 

 

 

fot. piece_of_glass / Agata Ziółkiewicz

w trakcie targów Christina Liljenberg Halstrom opowiadała o tym jak pracowała nad kolekcją mebli, jak wyglądały jej poszukiwania, inspiracje, pomysły. 
 

fot. piece_of_glass / Agata Ziółkiewicz

trzeba powiedzieć, że Georg był absolutnym przebojem i zarazem wielkim sukcesem projektantki i firmy podczas targów Design Trade. mówili o tym niemal wszyscy, pisał o tym każdy bloger, mnóstwo ludzi zatrzymywało się przy tym stanowisku, pytało o meble i szczegóły. myślę, że to też ogromna zasługa aranżacji niewielkiej przestrzeni, która dała doskonałe wyobrażenie o tym jak te meble mogą funkcjonować.


 

 

fot. skagerak.dk

I like design na facebooku - zapraszam. 

17:52, piece_of_glass , things
Link
czwartek, 19 września 2013
dziennik pogody

ledwo rozpoczęła się jesień, a już słychać narzekania na pogodę. czy naprawdę nie można inaczej? przecież narzekanie tak naprawdę nic nie zmieni, pogoda będzie jaka ma być o tej porze roku, w tych współrzędnych geograficznych. naprawdę wystarczy.

pogoda może być znakomitą inspiracją.
wystarczy pozwolić jej działać na zmysły i twórczo ją przetworzyć.

Weather Diary, czyli dziennik pogody, to nazwa jednej z nowych kolekcji fińskiej marki Marimekko. jej autorka, projektantka Aino-Maija Metsola, inspirację czerpała z otaczającej ją natury, świata fińskich wysepek i nordyckiej pogody. przede wszystkim pogody. zachwycają ją chmury, deszcze - od przelotnej mżawki aż po burze, lubi mgły, słońce, obserwuje zmieniające się barwy nieba i morza. szczególnie ciekawa jest według niej jesień właśnie. 
 

fot. marimekko.com

Aino-Maija Metsola zaprojektowała wzory na tkaniny lniane i bawełniane oraz ozdobiła naczynia z serii Oiva zaprojektowanej przez Sami Ruotsalainena. wybrała akwarele. ta technika pozwala świetnie zobrazować świat nieco rozmyty wodą. w projektach zastosowała też rysunek, używając pióra do kaligrafii. w efekcie powstała kolekcja urzekająca delikatnością i pięknem.

 

 

 

 

 

 

fot. marimekko.com

- co jest pięknego w ulewie?
- każdy deszcz, mżawka czy oberwanie chmury są wyjątkowe i piękne na swój sposób. kiedy pada, wszystko zdaje się zatrzymywać na chwilę i to mi się właśnie podoba. 

 

 

fot. marimekko.com

więcej na temat Weather Diary przeczytać można w rozmowie z projektantką tutaj


 

fot. marimekko.com

przyznam, że jak dotąd Marimekko mnie nie urzekało. doceniałam wzornictwo i oryginalność projektów, ale jakoś nigdy te projekty mnie nie przekonywały. aż do teraz. kolekcja Weather Diary pozwoliła mi na nowo przyjrzeć się i Marimekko i... jesiennej pogodzie.

I like design na facebooku
 - zapraszam. 


21:38, piece_of_glass , things
Link
 
1 , 2 , 3