Instagram
follow me on Pinterest
follow on Bloglovin

autorka bloga:

AGATA ZIÓŁKIEWICZKONTAKT piece_of_glass(at)gazeta.plZawartość bloga: notki, wybór tematów oraz zdjęć jest moim wyborem i jako takie moim dziełem. Nie mam praw do zdjęć umieszczanych na blogu, z wyjątkiem tych których jestem autorką. Zawsze wskazuję autora lub stronę pochodzenia.

Blog chroniony jest prawem autorskim.
Nie zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie bloga
w internecie lub publikacjach drukowanych bez mojej zgody.
(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Note:
I do not have any rights to most photos featured on this page apart from those I took myself. All photos are credited to their rightful owners.
BLOG JEST AMBASADOREM
ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2015

Łódź Design Festiwal
polska baza stron

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kategorie: Wszystkie | book | domosfera | event | for sunday | inside | magazines | outside | photo | picture | polish design | things
RSS
poniedziałek, 12 sierpnia 2013
w słońcu i w cieniu

Formentera - jedna z wysp Balearów. tu swój wakacyjny azyl ma projektantka mody Consuelo Castiglioni. ach, naprawdę do pozazdroszczenia! 
 

 

 

 


dom + taras + basen.
inspiracja: lata 60. i 70. 
hippisowska bohema.
współczesny nomadyzm.
upalnie, ale i świeżo.
etnicznie i nowocześnie. 
gładko i chropowato.
beton, piach, drewno, tkaniny.
przedmioty przywiezione z podróży z całego świata. 

 

 

 

 

 

 

 

idealne miejsce na wakacje

 

 

 

 

I like design na facebooku - zapraszam.

 

fot. www.admagazine.fr oraz Francois Halard via:habituallychic.blogspot.com

22:57, piece_of_glass , inside
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 sierpnia 2013
mały czarny domek

albo: lato pani architekt.

duńska opowieść zajęła mi dużo więcej czasu niż myślałam. pora wrócić jeszcze na chwilę przed urlopem do normalnego blogowania. już czas pokazać znów piękne, inspirujące wnętrza. i choć myślałam, że tym razem zabiorę was na pewną hiszpańską wyspę, to jednak ta musi chwilę poczekać.
 bowiem pierwszeństwo ma letni domek z... Danii. tak, jakoś nie mogę uciec z tej Danii.

będąc w Kopenhadze niestety nie udało mi się kupić tamtejszej edycji Elle Deco, ale za to przywiozłam dwa inne tytuły (magazyny wnętrzarskie i lifestylowe to moja wielka słabość, nie mogę przejść obojętnie, może kiedyś i o nich będzie na blogu).

'Bo Bedre' i 'Rum' znam z internetu, ale co papier to papier, o dużych zdjęciach nie wspominając. 
i to właśnie 'Bo Bedre' numer czerwcowy poświęciło letnim siedzibom. czy muszę pisać, że są idealne? że tak właśnie wyobrażam sobie idealne wakacje? z dala od cywilizacji, blisko przyrody, gdzie trawa sięga do kolan, a nad jezioro/morze prowadzi wąska dróżka?

 

fot. bobedre.dk_Kristian Septimius Krogh 

taki domek-marzenie ma pewna pani architekt w gminie Odsherred (region Zelandia), na północy Danii. domek z zewnątrz jest czarny, jedynie okna i drzwi są białe. 

 

 

fot. bobedre.dk_Kristian Septimius Krogh 

w 2004 Christina Halskov kupiła domek zbudowany w latach 60.
pierwotne kolory (czerwony, niebieski i żółty) zastąpiła czernią i bielą tworząc przestrzeń sprzyjającą odpoczynkowi. do istniejących 55 metrów dobudowała 20, by zyskać jeszcze jeden pokój. i choć nie wygląda on na duży, to użyta w środku biel go powiększa, wprowadza lekkość i wakacyjny nastrój.

 

 

 

 

 

fot. bobedre.dk_Kristian Septimius Krogh 

przestrzeń takiego letniego domku nie musi być duża. przecież i tak większość czasu spędza się poza nim. 

inne wakacyjne skandynawskie domki?
- w Skanii
- w Norwegii
- drewniany, także z Zelandii
- też czarno-biały i duński
- fiński, dla dwojga
i tak dalej, i tak dalej. można użyć wyszukiwarki na blogu, bo temat często powracał.

i tak naprawdę choć marzę już o wakacjach i przerwie od blogowania, to powinnam być może napisać jeszcze o warszawskich Wzorach (za moment kolejna edycja) albo o odkrywaniu hipsterskiego Poznania, ale zamiast tego zaproszę was na mój profil na instagramie. to też jest dobre rozwiązanie.
i oczywiście I like design na facebooku - zapraszam. 

17:34, piece_of_glass , inside
Link
sobota, 03 sierpnia 2013
nomada i osadnik

współczesny Nomada i współczesny Osadnik. to dwa trendy, obecne we współczesnej kulturze i życiu społecznym. jedni są wciąż w podróży, przemieszczają się z miasta do miasta, drudzy wolą osiadły tryb życia, moszczą sobie gniazdo w jednym miejscu, które wybrali dla siebie. niezależnie od tego czy jesteś Nomadą czy Osadnikiem potrzebujesz swojej przestrzeni i na swój sposób ją organizujesz. w urządzaniu wnętrz pomocne są firmy z wyposażeniem wnętrz. jesienią 2013 pojawi się w Polsce nowa marka - H&M Home. 

Elle oraz H&M Home zapraszają do udziału w konkursie WSPÓŁCZESNY NOMADA / WSPÓŁCZESNY OSADNIK.

zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie instalacji przestrzennej dla ekspozycji H&M HOME, zainspirowanej dwoma wymienionymi trendami społecznymi. w projekcie należy w miarę możliwości wykorzystać jesienno-zimową kolekcję H&M Home z takimi elementami jak kolor, struktura lub charakter tkanin.

do udziału w konkursie zapraszamy projektantów, architektów wnętrz, architektów, studentów architektury, studentów szkół artystycznych/plastycznych, studentów szkół projektowych i wszelkich pasjonatów wzornictwa i architektury.

nagrodą w konkursie jest realizacja projektu oraz 10.000 zł.

zwycięski projekt wybierze jury w składzie: Studio Rygalik, Agnieszka Jacobson-Cielecka, Ewa Trzcionka, Katarzyna Rzehak, Edgar Bąk, Małgorzata Szczepańska. konkursowi patronuje Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

czas trwania konkursu: 1 sierpnia – 27 września 2013  

 


szczegółowy regulamin konkursu i wszelkie informacje znajdziecie na stronie konkursu Współczesny Nomada / Współczesny Osadnik.

12:03, piece_of_glass
Link