Instagram
follow me on Pinterest
follow on Bloglovin

autorka bloga:

AGATA ZIÓŁKIEWICZKONTAKT piece_of_glass(at)gazeta.plZawartość bloga: notki, wybór tematów oraz zdjęć jest moim wyborem i jako takie moim dziełem. Nie mam praw do zdjęć umieszczanych na blogu, z wyjątkiem tych których jestem autorką. Zawsze wskazuję autora lub stronę pochodzenia.

Blog chroniony jest prawem autorskim.
Nie zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie bloga
w internecie lub publikacjach drukowanych bez mojej zgody.
(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Note:
I do not have any rights to most photos featured on this page apart from those I took myself. All photos are credited to their rightful owners.
BLOG JEST AMBASADOREM
ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2014

Łódź Design Festiwal
polska baza stron

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Kategorie: Wszystkie | book | domosfera | event | for sunday | inside | magazines | outside | photo | picture | polish design | things
RSS
niedziela, 22 lutego 2015
zmiana

przeprowadziłam się. 

 

fot. yatzer.com

nadszedł ten moment, do którego nieuchronnie się zbliżałam. zostawiam bloxa, idę na swoje. blogowało mi się tutaj znakomicie, ale pora na zmianę.

od dziś nowych notek szukajcie na mojej nowej stronie, która nazywa się tak samo.
z ogromną radością mogę wreszcie powiedzieć: zapraszam na nową stronę: 

I LIKE DESIGN

I like design jest to samo, choć nie takie samo. w podróży z miejsca na miejsce bywa i tak, że coś się gubi. archiwum zostało przeniesione w całości, być może jakieś drobiazgi umknęły. nie udało się przenieść komentarzy, ale wiem też, że nie komentowaliście zbyt wiele ze względu na pewne trudności. na nowej stronie powinno być łatwiej.

w tym miejscu nie będą dodawane już nowe posty.
prawdopodobnie za jakiś czas strona zostanie zawieszona.
zatem: uaktualnij swoje rss-y czy inne miejsca w których podążasz moim tropem.

czekam na Ciebie na I LIKE DESIGN.COM.PL
pierwszy nowy tekst po długiej przerwie już jest.
zapraszam! 

 

fot. via: pinterest.com

I like design na facebooku - zapraszam.

16:22, piece_of_glass
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 stycznia 2015
wyobraź sobie

wyobraź sobie mieszkanie w Barcelonie. 
albo nie, popatrz.

 

 

 

 

fot. estmagazine.com.au 

nie powiem wam kto tu mieszka i czym się zajmuje. nie dlatego, że nie wiem i nie potrafię się dowiedzieć, ale dlatego, że ten apartament... nie istnieje. jest tylko wyobrażeniem,wizją, propozycją aranżacji wnętrz apartamentu w Barcelonie.
stworzyła ją Katty Schiebeck, projektantka wnętrz.
to rendering, realistyczne tworzenie obrazów komputerowych. wydaje się, że to fotografie, ale gdy przyjrzymy się bliżej wiadomo już że jest inaczej.
nie zmienia to jednak faktu, że te pełne światła i bieli wnętrza ujmują swoją czystością, minimalizmem i elegancją. 

 

fot. estmagazine.com.au

I like design na facebooku - zapraszam.

20:43, piece_of_glass , inside
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 stycznia 2015
poezja holenderska

podróżujemy dalej, tym razem - Niderlandy. a dokładniej holenderska prowincja Fryzja.
jesteśmy 80 kilometrów od Amsterdamu, w miejscowości Akkrum. to tereny rolnicze, kanały i bliskość Morza Wattowego.

mieszkają tu Paula Leen i Kees Middendorp. dziesięć lat temu kupili tu marinę, a całkiem niedawno zdecydowali się na także zakup domu, który dotychczas przez wiele lat wynajmowali. kiedy tylko stali się pełnoprawnymi właścicielami tego miejsca, rozpoczęli remont.

 

 

 

 

fot. dwell.com_ Hotze Eisma

zależało im na uzyskaniu przestronnego wnętrza. kuchnia, jadalnia i salon to jedna duża przestrzeń. wybrali też betonowe podłogi. stary garaż, w którym przez lata rezydował traktor, stał się pracownią Pauli.
nie kupili zbyt wiele rzeczy. kuchenną wyspę zamówili u lokalnego kowala, wiele zrobili też sami. wyznają bowiem zasadę, by ponownie używać starych materiałów, twórczo je przetwarzając. i tak niewielką spiżarnię stworzyli dzięki starym deskom podłogowym i cynkowi ze starego blatu.

 

 

 

 

fot. dwell.com_ Hotze Eisma

Paula jest artystką i rzemieślnikiem zarazem. pracowała z ceramiką, tworzyła oprawy książek jako introligator, aż do momentu gdy znalazła materię, która odpowiada jej idealnie: wełnę. zajmuje się filcowaniem, poszukuje własnych technik, tworzy tkaniny.
początkowo dzieła swoich rąk i talentu sprzedawała w Royal Tichelaar Makkum, najstarszej firmie ceramicznej w Holandii. później stworzyła własną markę Poetry World i sprzedaje swoje prace poprzez sklep internetowy, bądź realizuje indywidualne zamówienia.

 

 

 

 

 

fot. dwell.com_ Hotze Eisma

tyle o mieszkańcach, a jak wygląda dom w którym mieszkają? zdążyliście już się przekonać, oglądając zdjęcia.
z zewnątrz jest czarny, choć pierwotnie był po części żółty. jednak według Pauli to straszny kolor, depresyjny, ponadto zbyt ekstrawertyczny, a ona dokładnie odwrotnie, jest introwertyczką. dlatego dom przemalowano. 

wnętrze jest ascetyczne, nieco surowe. biel, szarości i czerń - to barwy Fryzji, bliskie im barwy. jednak nie jest to nudne wnętrze, mimo monochromatycznej tonacji. ma w sobie wiele poezji, jest wysmakowane, estetycznie interesujące. jest w nim ład, harmonia i pewnego rodzaju dojrzałość.
 

fot. dwell.com_ Hotze Eisma

I like design na facebooku - zapraszam.

18:41, piece_of_glass , inside
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 stycznia 2015
londyński loft

raz na jakiś czas trzeba zostawić Skandynawię, by zajrzeć w inne, równie ciekawe rejony świata. jedziemy do Londynu. choć w zasadzie tam powracamy, bowiem już gościliśmy we wschodniej jego części, a innym razem w zachodniej. obie były interesujące.

tym razem mamy do czynienia z typem wnętrz, które onieśmielają swoją doskonałością. doskonałością, która jest bardzo starannie wypracowana. oto projekt wnętrza doprowadzony do ideału, który, i owszem wygląda bosko na zdjęciach, ale jest raczej niepraktyczny. wnętrze tak piękne, że aż niedostępne i w zasadzie tylko do podziwiania niczym dzieło sztuki. choć może się mylę.

 

 

fot. revistaad.es

ten londyński loft wydaje się być pięknym obrazem. zarówno całość, jak i poszczególne przestrzenie. przyjrzyjcie się jak harmonizują ze sobą tonacje kolorystyczne ścian, mebli, wyposażenia wnętrz, z jakim smakiem dobrano przedmioty.

 

 

 

 

 

fot. revistaad.es

za aranżację wnętrz odpowiedzialny był Marc Peridis, projektant i właściciela galerii 19 Greek Street, która łączy w sobie galerię sztuki współczesnej i designu. to wiele już nam wyjaśnia: estetyczna świadomość, znajomość rzeczy, artystyczne wybory.
jako projektanta wyróżnia go kolor, eklektyzm i ekscentryzm. jak oznajmia na swojej stronie: 'zwyczajnie na pewno nie będzie'.
a także: 'uważamy wnętrza za pewien rodzaj poezji, gdzie opowiadanie historii poprzez meble jest zręcznie zgrane z formą pejzażu, pełnego ciekawości i emocji".
jak wam się podoba ta opowieść? 

 

 

fot. revistaad.es

loft mieści się w Soho. wcześniej był siedzibą St. Martins School of Art, w której studiował niegdyś Peridis, obecnie budynek przekształcono w apartamenty.

I like design na facebooku - zapraszam.   

22:20, piece_of_glass , inside
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 308