Instagram
follow me on Pinterest
follow on Bloglovin

autorka bloga:

AGATA ZIÓŁKIEWICZKONTAKT piece_of_glass(at)gazeta.plZawartość bloga: notki, wybór tematów oraz zdjęć jest moim wyborem i jako takie moim dziełem. Nie mam praw do zdjęć umieszczanych na blogu, z wyjątkiem tych których jestem autorką. Zawsze wskazuję autora lub stronę pochodzenia.

Blog chroniony jest prawem autorskim.
Nie zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie bloga
w internecie lub publikacjach drukowanych bez mojej zgody.
(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Note:
I do not have any rights to most photos featured on this page apart from those I took myself. All photos are credited to their rightful owners.
BLOG JEST AMBASADOREM
ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2015

Łódź Design Festiwal
polska baza stron

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu
poezja holenderska

podróżujemy dalej, tym razem - Niderlandy. a dokładniej holenderska prowincja Fryzja.
jesteśmy 80 kilometrów od Amsterdamu, w miejscowości Akkrum. to tereny rolnicze, kanały i bliskość Morza Wattowego.

mieszkają tu Paula Leen i Kees Middendorp. dziesięć lat temu kupili tu marinę, a całkiem niedawno zdecydowali się na także zakup domu, który dotychczas przez wiele lat wynajmowali. kiedy tylko stali się pełnoprawnymi właścicielami tego miejsca, rozpoczęli remont.

 

 

 

 

fot. dwell.com_ Hotze Eisma

zależało im na uzyskaniu przestronnego wnętrza. kuchnia, jadalnia i salon to jedna duża przestrzeń. wybrali też betonowe podłogi. stary garaż, w którym przez lata rezydował traktor, stał się pracownią Pauli.
nie kupili zbyt wiele rzeczy. kuchenną wyspę zamówili u lokalnego kowala, wiele zrobili też sami. wyznają bowiem zasadę, by ponownie używać starych materiałów, twórczo je przetwarzając. i tak niewielką spiżarnię stworzyli dzięki starym deskom podłogowym i cynkowi ze starego blatu.

 

 

 

 

fot. dwell.com_ Hotze Eisma

Paula jest artystką i rzemieślnikiem zarazem. pracowała z ceramiką, tworzyła oprawy książek jako introligator, aż do momentu gdy znalazła materię, która odpowiada jej idealnie: wełnę. zajmuje się filcowaniem, poszukuje własnych technik, tworzy tkaniny.
początkowo dzieła swoich rąk i talentu sprzedawała w Royal Tichelaar Makkum, najstarszej firmie ceramicznej w Holandii. później stworzyła własną markę Poetry World i sprzedaje swoje prace poprzez sklep internetowy, bądź realizuje indywidualne zamówienia.

 

 

 

 

 

fot. dwell.com_ Hotze Eisma

tyle o mieszkańcach, a jak wygląda dom w którym mieszkają? zdążyliście już się przekonać, oglądając zdjęcia.
z zewnątrz jest czarny, choć pierwotnie był po części żółty. jednak według Pauli to straszny kolor, depresyjny, ponadto zbyt ekstrawertyczny, a ona dokładnie odwrotnie, jest introwertyczką. dlatego dom przemalowano. 

wnętrze jest ascetyczne, nieco surowe. biel, szarości i czerń - to barwy Fryzji, bliskie im barwy. jednak nie jest to nudne wnętrze, mimo monochromatycznej tonacji. ma w sobie wiele poezji, jest wysmakowane, estetycznie interesujące. jest w nim ład, harmonia i pewnego rodzaju dojrzałość.
 

fot. dwell.com_ Hotze Eisma

I like design na facebooku - zapraszam.

poniedziałek, 26 stycznia 2015, piece_of_glass

Polecane wpisy

  • ilikedesign.com.pl

    blog przeprowadził się. być może znasz już nowe I LIKE DESIGN , ale jeśli jest inaczej to może zachęci cię: - minimalizm po parysku - czy to możliwe? - nowe z

  • ilikedesign.com.pl

    nowa odsłona I LIKE DESIGN zaprasza! a tam: - prawda prostoty , prostota prawdy - do stosowania nie tylko na święta - spokojnie w Goteborgu - bestie, seks i ane

  • ilikedesign.com.pl

    nowa odsłona I LIKE DESIGN zaprasza. czekają tam na was kolejne nowe opowieści o wnętrzach i przedmiotach: - yoy. japońska niespodzianka czyli projekty naprawdę

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: