Instagram
follow me on Pinterest
follow on Bloglovin

autorka bloga:

AGATA ZIÓŁKIEWICZKONTAKT piece_of_glass(at)gazeta.plZawartość bloga: notki, wybór tematów oraz zdjęć jest moim wyborem i jako takie moim dziełem. Nie mam praw do zdjęć umieszczanych na blogu, z wyjątkiem tych których jestem autorką. Zawsze wskazuję autora lub stronę pochodzenia.

Blog chroniony jest prawem autorskim.
Nie zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie bloga
w internecie lub publikacjach drukowanych bez mojej zgody.
(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Note:
I do not have any rights to most photos featured on this page apart from those I took myself. All photos are credited to their rightful owners.
BLOG JEST AMBASADOREM
ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2015

Łódź Design Festiwal
polska baza stron

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu
blue Monday

wczoraj przypadał najbardziej depresyjny dzień roku - blue Monday. jak pokazały badania, to ten moment gdy opadną już świąteczne emocje i nastroje, prezenty już aż tak bardzo nie cieszą jak na początku, postanowienia noworoczne już jakby mniej ważne się wydają albo i na tyle nierealne, że je porzucamy albo zostawiamy na 'wieczne nigdy'. generalnie jest nam źle. za oknami zima, w tym roku jakaś szaro-bura i niebiała (póki co). ja mam dziś blue Monday i nie ma znaczenia, że dziś wtorek. cóż, bywa i tak, ważne żeby nie trwać w tym nastroju zbyt długo.
to co robimy? trzeba się jakoś pocieszyć. jedni sięgają po wino, inni po dobrą powieść, jeszcze inni po czekoladę. każdy ma swój sposób. szukamy małych przyjemności. a ja przenoszę się wirtualnie do Kopenhagi - miejsca, w którym żyje się ponoć najlepiej na świecie, co też jakieś mądre badania wykazały, a i ja przez moment tego doświadczyłam i chcę powtórzyć.
zatem Kopenhaga w odcieniach niebieskości. a dokładniej Gentofte, w północnej części okręgu Kopenhagi.

 

fot. femina.dk_Katrine Rohrberg

dom należy do projektantki i kobiety biznesu zarazem. i teraz: co wam podpowiada wyobraźnia? designerskie meble, glamour i szyk na wysoki połysk? może i słusznie, ale nie tu, nie w Kopenhadze. to miejsce przypomina bardziej wiejski domek niż elegancką rezydencję. i dobrze. mieszkanie powinno być do mieszkania, a nie na pokaz. przynajmniej ja tak uważam (nawet jeśli zdjęcie poniżej odrobinę temu przeczy) i podobnego zdania wydają się być Duńczycy.

 

 

 

 

 

 

fot. femina.dk_Katrine Rohrberg

i właściwie nie potrzeba już nawet specjalnie opisywać tego mieszkania. rządzi w nim biel, z którą kontrastuje czerń. niebieski opanował zadaszony taras, w sypialni i salonie kolory ziemi: szarości, brązy, odcienie czerni.

oglądam te zdjęcia i już mi trochę lepiej. jutro też jest dzień, z dnia na dzień będzie coraz cieplej, więcej słońca. będzie dobrze.
a blue Monday jest tylko raz w roku. i już był. wczoraj.

a tymczasem w Kopenhadze skończyły się właśnie targi wnętrz Northmodern. to kontynuacja Design Trade, na których miałam przyjemność gościć. póki co Kopenhaga wciąż jeszcze pracuje na swoją markę, kolejna edycja w sierpniu. w tym samym mniej więcej czasie odbywały się targi w Kolonii, a za chwilę Paryż i Maison&Objet, w lutym Sztokholm. wierzę, że przyjdzie czas, że będę mogła zajrzeć na każde z nich i z przyjemnością je dla was relacjonować.

I like design na facebooku - zapraszam.  

wtorek, 20 stycznia 2015, piece_of_glass

Polecane wpisy

  • ilikedesign.com.pl

    blog przeprowadził się. być może znasz już nowe I LIKE DESIGN , ale jeśli jest inaczej to może zachęci cię: - minimalizm po parysku - czy to możliwe? - nowe z

  • ilikedesign.com.pl

    nowa odsłona I LIKE DESIGN zaprasza! a tam: - prawda prostoty , prostota prawdy - do stosowania nie tylko na święta - spokojnie w Goteborgu - bestie, seks i ane

  • ilikedesign.com.pl

    nowa odsłona I LIKE DESIGN zaprasza. czekają tam na was kolejne nowe opowieści o wnętrzach i przedmiotach: - yoy. japońska niespodzianka czyli projekty naprawdę

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: